Šī vietne izmanto sīkdatnes (angļu val. "cookies"), lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Kā izvēlēties elektrisko kamīnu

Mūsdienu elektriskie kamīni ne tikai iederas jebkura stila interjerā, bet arī var būt par vienu no tā galvenajiem elementiem, kalpojot par krāšņu rotu jebkurai telpai.

 

Elektriskais kamīns sastāv no elektriskā sildītāja (kurtuves) un apdares, ko sauc arī par portālu. Kamīna portāls nosaka kamīna dizainu un kopējo izskatu. Šis elektriskā kamīna elements var tikt ieturēts jebkurā stilā, no klasiskā līdz modernajam, atkarībā no telpas kopējā stilistiskā risinājuma. Tradicionālā stila interjerā lieliski iederēsies kamīns ar klasisku portālu, bet mūsdienu dizaina koncepciju veiksmīgi papildinās hi-tech dizaina kamīns.

 

Lai panāktu maksimālu līdzību klasiskajam kamīnam, elektrisko kamīnu kurtuvēs bieži izmanto kurināmā imitāciju – mākslīgās ogles vai malku.

 

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas jāņem vērā, izvēloties elektrisko kamīnu, ir tā uzstādīšanas vieta. No tās atkarīgs ne vien kamīna izmērs, bet arī tips. Visplašākās izvēles iespējas rodas tad, ja kamīns tiek izvēlēts jau telpas plānojuma izstrādes posmā. Šajā gadījumā jūs varat izvēlēties gan atsevišķi stāvošu kamīnu, gan modeli, kas tiek iebūvēts sienā, vai arī tādu, kas cieši piekļausies sienai. Visizplatītākie ir pie sienas uzstādāmie elektriskie kamīni, kuru apdare izveidota no dekoratīviem paneļiem. Ir pieejami arī stūra kamīni – šādi modeļi ir domāti kompaktai izvietošanai telpas stūrī. Vēl viens diezgan plaši izplatīts variants ir sienas kamīns: šādu elektrisko kamīnu ir viegli piekārt pie sienas, izmantojot speciālos stiprinājumus.

 

Kā jau minēts, mūsdienu elektriskie kamīni visbiežāk pilda dekoratīvo funkciju. Tomēr šis kamīna veids ir lieliski piemērots arī telpas apsildīšanai, un šī uzdevuma veikšanā maz atšķiras no tradicionālā kamīna.

 

Bez plaša apdares paneļu klāsta daudzos elektrisko kamīnu modeļos tiek piedāvāta tāda papildus opcija kā liesmas imitācija. Dažreiz liesma ir tik reālistiska, ka par tās mākslīgo izcelsmi var nojaust vien no ļoti tuva attāluma. Jāpiebilst gan, ka šī opcija nedaudz paaugstina elektriskā kamīna cenu. 

 

Atsevišķi ražotāji pievērš uzmanību ne tikai vizuālajiem, bet arī skaņu efektiem. Ir pieejami elektriskie kamīni, kuru darbību pavada malkas sprēgāšanas un pavarda šņākšanas skaņas. Kopā ar reālistisku liesmas atveidojumu tas padara elektrisko kamīnu par gandrīz vai pilnīgu klasiskā kamīna analogu.

 

Kamīnu kurtuves un portālus var iegādāties gan kopā, gan atsevišķi, tādējādi iegūstot unikāla dizaina kamīnu, kas perfekti atbilst pasūtītāja funkcionālajām un estētiskajām prasībām. 

 

Elektriskajiem kamīniem ir vairākas vērā ņemamas priekšrocības:

  • Elektriskā kamīna izskats gandrīz nemaz neatšķiras no tradicionālā kamīna izskata, taču tā uzstādīšana neprasa dūmvadu ierīkošanu.
  • Elektriskais kamīns var tikt uzstādīts gandrīz jebkurā telpā. Atšķirībā no tradicionālā kamīna ierīkošanas, mākslīgā kamīna uzstādīšanai nav nepieciešamas ne īpašas atļaujas, ne sarežģītas dūmvadu un ventilācijas sistēmas.
  • Pat visaugstākās klases elektriskā kamīna cena ir ievērojami zemāka nekā klasiskajam mūra malkas kamīnam. Turklāt tā projektēšana un uzstādīšana ir daudz ātrāka un vieglāka.
  • Vēl viena nozīmīga elektrisko kamīnu priekšrocība ir zemas uzturēšanas izmaksas. Atšķirībā no tradicionālā kamīna, elektriskais neprasa ne malku, ne vietu kurināmā uzglabāšanai, ne īpašas iemaņai iekurināšanai. Skurstenis nav jātīra, un šāds kamīns ir pilnīgi ugunsdrošs. Kopt šādu kamīnu ir ļoti viegli – tas vien ik pa laikam jānoslauka ar drānu. Kamīna elektroenerģijas patēriņš ir neliels, un to var regulēt atkarībā no īpašnieka vajadzībām.